www.akwojtas.pl » PRODUCTS_TITLE » Liliowce » Liliowiec '150' »
Newsletter
Valid HTML 4.01 Transitional

Liliowiec '150'

Hemerocallis
Wysokość roślinyL - 60-90 cm Rozłożystość (rozmiar)L - 60-90 cm Czas kwitnienia (miesiące)VII Średnica kwiatu18
Odporna na mróz Stanowisko słoneczne Stanowisko półcieniste Stanowisko umiarkowanie wilgotne Stanowisko wilgotne Gleba neutralna (obojętna) (pH ~6.0) Gleba umiarkowanie kwaśna (pH ~5.0)
Liliowiec '150'

Sprzedawane przez nas sadzonki pochodzą z własnych siewek, po ponad 9-letniej selekcji. Rozdzielamy je na 10 grup kolorystycznych, chociaż w rzeczywistości rozróżniamy blisko 200 odmian, co czyni naszą kolekcję jedną z największych w Polsce. Nie są to jednak odmiany rejestrowane, a ich cechy mogą w części pokrywać się z już istniejącymi, różniąc się np. wysokością, ilością pąków na łodydze czy czasem kwitnienia. Podział na grupy kolorystyczne wynikł z potrzeb projektowych, gdzie właśnie te cechy brane są przede wszystkim pod uwagę.
Liliowce to nasze hobby. Stan kolekcji to 9 lat zabiegów. Dla celów handlowych wybraliśmy ok. 40 najlepszych, naszym zdaniem, odmian i zamierzamy je intensywnie rozmnażać, tak aby w tym roku niektóre z nich były dostępne już w większych ilościach.

Jedyny liliowiec z naszej kolekcji, który uznaliśmy za prawie biały. W rzeczywistości jest bladoróżowy chociaż na zdjęciach czasami wychodzi jak biały.

doniczka 2 l
10.00 zł
Wyszukiwarka
Wpisz poszukiwaną frazę:
Polecane rośliny