www.akwojtas.pl » PRODUCTS_TITLE » Lilie »
Newsletter
Valid HTML 4.01 Transitional

Lilie

W bieżącym roku będziemy utrzymywać sprzedaż podstawowych kolorystycznie lilii, ale nastawiając się na cebule duże i nowe odmiany. Wydaje się to rozsądniejsze niż oferowanie wielu odmian niewiele od siebie różniących się. Chcemy szczególnie zwrócić Państwa uwagę na L/A – mieszańce międzygatunkowe lilii longiflorum i azjatyckich Te odmiany znajdowały duże uznanie u klientów. W naszej ofercie pojawiają się też O/T – mieszańce międzygatunkowe lilii orientalnych i trąbkowych, mających duże pachnące kwiaty.
Cebule będą pakowane po jednej sztuce do oznaczonej zdjęciem torebki z torfem (kapers).

Większość odmian lilii, których cebule sprzedajemy w kapersach, jest także dostępna w doniczkach (od końca kwietnia). Rośliny po wyjęciu z doniczki można zasadzić w ogródku (z całą bryłą korzeniową) – w kolejnym roku także zakwitną i to tworząc kępę tyle, że już w ich normalnym czasie kwitnienia (czerwiec-lipiec).

Niestety lilie w doniczkach nie są dostępne w ofercie wysyłkowej.
Zasady uprawy
Lilie najlepiej rosną na glebach piaszczysto-gliniastych, bogatych w próchnicę, pulchnych i przepuszczalnych. Preferują stanowisko słoneczne.
Cebule lilii sadzimy na głebokość 12-15 cm ( im większa cebula tym głębiej) w rozstawie 15 x 25 cm. Optymalnie jesienią w trzecim roku po posadzeniu powinno sie przesadzić cebule na nowe miejsce.

Liczba roślin w danej kategorii: 3.

Wyszukiwarka
Wpisz poszukiwaną frazę:
Polecane rośliny